Baie geluk aan al die deelnemers van Oppie Tong Af / On The Tip Of Your Tongue . Geluk aan elke afrigter wat sprekers die kans gegee het om hulle sê te sê en ‘n verskil in die sprekers se lewens gemaak het. Die woorde het behoorlik van die tonge af gerol. Die Oppie Tong Af / On The Tip of Your Tongue Finaal sal 03 en 04 Oktober 2019 te Midstream Ridge Laerskool plaasvind . Programme sal eers na die laaste uitdunrondte uitgestuur kan word.

Die volgende spanne van Gauteng-Suid word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019

  Laerskool Gustav Preller-Gr 7
1. Katelyn Tout
2. Carol-Ann Naude
3. Jordan Petersen
4. Daniël van der Merwe
   
  Hoërskool Bastionl-Gr 8
1. Caela Truter
2. Melissa Basson
3. Michaela Tolmay
4. Robyn Raadt
   
  Hoërskool Bastionl-Gr 9
1. Deidré van der Merwe
2. Liané de Waal
3. Tamsin Swarts
4. Suré Pelser
   
  Hoërskool Bastionl-Gr 10
1. Armand Horn
2. Elriska Mertz
3. Sonique Basson
4. JaquesOosthuizen
   
  Hoërskool Bastionl-Gr 12
1. Cameron Taylor
2. Matuschka de Jager
3. Colin Ingram
4. Stephen Moolman
   

 Die volgende spanne van die Wes-Kaap word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019

  Hoër Meisieskool Paarl-Gr 5
1. Eula Nel
2. Philippa Viljoen
3. Daniella Viljoen
4. Nika du Plessis
   
  Hoër Meisieskool Paarl-Gr 6
1. Nina Haarhoff
2. Isabella Groenewald
3. Mila Ferreira
4. Jana Geldenhuys
   
  Hoër Meisieskool Paarl-Gr 7
1. Leri Nel
2. Elize janse van Vuuren
3. Mieke Priem
4. Mikayla Tauber
   
  Worcester Gimnasium-Gr 8
1. Carina van der Vyver
2. Alexa Viljoen
3. Kirsten Boshoff
4. Danielle de Toit

Die volgende spanne van Gauteng-Noord word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019 

  Curro Hazeldean-Gr 2
1. Nienke Raubenheime
2. Onneile Mtswene
3. Gemma Engelbrecht
4. Marcel Niemandt
   
  Laerskool Wierdapark-Gr 3
1. Johane Brand
2. Surea Wolmarans
3. Leandri Jansen van Rensburg
4. Jayden Pretorius
   
  Laerskool Wierdapark-Gr 4
1. Barnard Olivier
2. Celicia Moller
3. Emile Muller
4. Zander Kaltwasser
   
  Laerskool Wierdpark-Gr 5
1. Rian Knoesen
2. Jade Alexander
3. Kayla Schroder
4. Nerlie Kleynhans
   
  Laerskool Wierdaparl-Gr 6
1. Lounel Bezuidenhout
2. Zoe Arndt
3. Christia Moller
4. Jaylin Jooste
   
  Laerskool Wierdapark-Gr 7
1. Anroux Du Plessis
2. Markus Zeelie
3. Johanne Stander
4. Nicola Dyason
   
  Hoërskool Eldorainge-Gr 8
1. Jayden Berry
2. Anika Crafford
3. Thomas Arpin
4. Kallie Kotze
   
  Hoërskool Eldorainge-Gr 9
1. Jodie Roelofsz
2. Francois Schutte
3. Sune Muller
4. Megan Rohrbeck
   
  Hoërskool Eldoraigne- Gr 10
1. Christiaan Roux
2. Leandre van Dijk
3. Lene Crafford
4. Anchen du Plessis
   
  AHMP-Gr 11
1. Elke Pronk
2. Kara le Roux
3. Janie van der Westhuizen
4. Jorèke Kleynhans

Die volgende spanne van Mpumalanga word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019  

  Curro Nelspruit-Gr 2
1. Gustav Kruger
2. Leilah Du Plessis
3. Carlo van Wyk
4. Pieter Prinsloo
   
  Curro Nelspruit-Gr 3
1. Ruby Coetzee
3. Michiel Prinsloo
4. Lara van Schalkwyk
5. Mia Roccon
   
  Curro Nelspruit-Gr 4
1. Luhan Kruger
2. Rossouw van Wyk
3. Amina Putter
4. Nina Grobelaar
   
  Dixie Drama Kamer-Gr 6
1. Francois Louw
2. Jehané Erasmus
3. Haley Cussons
4. Elzandri Nortjé
   
  Hoërskool Lydenburg-Gr 8
  Abigajil Wilson
  Hanco Barnard
  Mia Broodryk
  Sherani Barnard
   
  Hoërskool Ermelo-Gr 9
1. Carla Ferreira
2. Danielle Kocaj
3. Caylin Loock
4. Dirk Maritz

Die volgende spanne van Limpopo word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019

  Laerskool Louis Trichardt-Gr 2
1. Aiden Bruce
2. Elizma Truter
3. Maureen Joubert
4. Mieke Potgieter
   
  Laerskool Louis Trichardt-Gr 3
1. Liam van den Berg
2. Lika Burger
3. Cara Bruce
4. Wian Joubert
   
  Laerskool Louis Trichardt-Gr 4
1. Mienke Burger
2. Gerhard Furstenburg
3. Renette Nel
4. Karla Kotzé
   
  Laerskool Louis Trichardt-Gr 6
1. Jannes van der Goot
2. Alexander Bogdanovic
3. Junél Joubert
4. Leeanne van Heerden
   
  Pietersburg Laerskool-Gr 7
1. Amelie Franken
2. Armi Erasmus
3. Shelby Cronje
4. Tiane van Wyk
   
  Laerskoool Louis Trichardt-Gr 7
1. Eleen Furstenburg
2. Albert Swanepoel
3. Joné Potgieter
4. Mia Alberts
   

Die volgende spanne van die Noord-Wes word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019 

  Laerskool Proteapark-Gr 2
1. Daniel Dreyer
2. Kaitlyn de Beer
3. Hayleigh Venter
4. Danné Welman
   
  Laerskool Rustenburg-Gr 3
1. Jeanné Toxopeus
2. Mia van Heerden
3. Marnus Pienaar
4. Lenique van der Westhuizen
   
  Hoërskool Stella-Gr 9
1. Antoinette Swanepoel
2. Grethe Bouwer
3. Rietjie Swanepoel
4. Tia Bouwer

 

Back Back to top