Baie geluk aan al die deelnemers van Oppie Tong Af / On The Tip Of Your Tongue . Geluk aan elke afrigter wat sprekers die kans gegee het om hulle sê te sê en ‘n verskil in die sprekers se lewens gemaak het. Die woorde het behoorlik van die tonge af gerol. Die Oppie Tong Af / On The Tip of Your Tongue Finaal sal 03 en 04 Oktober 2019 te Midstream Ridge Laerskool plaasvind . Programme sal eers na die laaste uitdunrondte uitgestuur kan word.

Die volgende sprekers van Gauteng-Suid word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019

1. Ewald Pretorius Laerskool Roodekrans-Gr 1
2. Logan de Kooker Laerskool Roodekrans-Gr 2
3. Tiaan Pretorius Laerskool Roodekrans-Gr 3
4. Kayden de Kooker Laerskool Roodekrans-Gr 4
5. Jenna Cronje Laerskool Roodekrans-Gr 5
6. Franzel Koen Laerskool Kollegepark-Gr 6
7. Lechanté Coetzee Laerskool Roodekrans-Gr 7
8. Melanie Kleyn Hoërskool Fochville-Gr 8
9. Mizanne Fourie Hoërskool Monument-Gr 9
10. Delné Weideman Hoërskool Linden-Gr 10
11. Albert Loubser Hoërskool Noordheuwel- Gr 11
12. Marig Engelbrecht Hoërskool Linden-Gr 12
     

 Die volgende sprekers van die Vrystaat word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019

1. Inge Meintjies Truida Kestell-Gr 1
2. Reinardt Roodt Hoërskool Wilgerivier-Gr 2
3. Christiné Bester Truida Kestell-Gr 3
4. Isabelle Koch Truida Kestell-Gr 4
5. Bianke Stemmet Truida Kestell-Gr 5
6. Estiaan Roodt Hoërskool Wilgerivier-Gr 6
7. Kamryn Lowe Oranje Primêr-Gr 7
8. Heinie Bisschoff Hoërskool Sentraal-Gr 8
9. Sunica Bruwer Eunice High School-Gr 9
10. Helene Janse van Rensburg Oranje Sek Meisieskool-Gr 10
11. Rehanjo Swanepoel Oranje Sek Meisieskool-Gr 11
12. Adrian Prinsloo Hoërskool Wilgerivier-Gr 12
     

  Die volgende sprekers van die Wes-Kaap word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019

1. Lumari Carstens Hoër Meisieskool Paarl-Gr 3
2. Elisma Oberholzer De Hoop Primary School-Gr 4
3. Nicki Serfontein De Hoop Primary School-Gr 5
4. Laylah Strauss Laerskool De Kuilen-Gr 6
5. Leri Nel Hoër Meisieskool Paarl-Gr 7
6. Franzel Kruger Hoër Meisieskool Paarl-Gr 8
7. Cara-Maria Bellingan Hoërskool Hermanus-Gr 9
8. Suané Vorster Hoërskool Stellenberg-Gr 10
9. Mia Burgess Hoërskool Hermanus-Gr 11
10. Quené Greyling Augsburg Landbou Gimnasium-Gr 12
     

 Die volgende sprekers van Gauteng-Noord word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019 

1. Ava-Belle de Vos Laerskool Stephanus Roos-Gr 1
2. Alexi Engelbrecht Laerskool Lynnwood-Gr 2
3. Elmar Eloff Laerskool Elarduspark-Gr 3
4. Mathys Botha Laerskool Tygerpoort-Gr 4
5. Ankia Koch Laerskool Constantiapark-Gr 5
6. Tamia Stanczyk Laerskool Elarduspark-Gr 6
7. Jaco Koster Menlopark Laerskool-Gr 7
8. Bernu Pieters Hoërskool Menlopark-Gr 8
9. Stephan Theron Zwartkop Hoërskool-Gr 9
10. Christiaan Roux Hoërskool Eldoraigne-Gr 10
11. Kayla Vogler Hoërskool Eldoraigne-Gr 11
12. Elrize Roberts Hoërskool Montana-Gr 12
     

  Die volgende sprekers van Mpumalanga word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019

1. Mignon Swart Laerskool Witrivier-Gr 1
2. Gustav Kruger Curro Nelspruit-Gr 2
3. Wiaan Grobler Dixie Drama Kamer-Gr 3
4. Luhan Kruger Curro Nelspruit-Gr 4
5. Hanri Coetzee Laerskool Laeveld-Gr 5
6. Jan Malan Laerskool Malelane-Gr 6
7. JC Swarts Laerskool Laeveld-Gr 7
8. Niandi Coetzee Hoërskool Nelspruit-Gr 8
9. Karma van Schalkwyk Curro Nelspruit-Gr 9
10. Dawie van Heerden Hoërskool Nelspruit-Gr 10
11. Marni Swart Curro Nelspruit-Gr 11
     

  Die volgende sprekers van Limpopo word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019 

1. Rowyn Steyn Pietersburg Laerskool-Gr2
2. Wian Joubert Laerskool Louis Trichardt-Gr 3
3. Mieke Burger Laerskool Louis Trichardt-Gr 4
4. Li-Mei Wessels Pietersburg Laerskool- Gr 5
5. Anrich van Wyngaardt Laerskool Tzaneen-Gr 5
6. Lourens Kriel Laerskool Tzaneen-Gr 6
7. Lohandi Schutte Pietersburg Laerskool-Gr 6
8. Mieke van Wyngaardt Laerskool Tzaneen- Gr 7
9. Drikus du Toit Privaat-Gr 8
10. Marissa de Coning Hoërskool Eric Louw-Gr 9
11. Dazzy Somo Hoërskool Piet Potgieter-Gr 10
12. Marnus Vosser Hoërskool Piet Potgieter-Gr 11
13. Erik Limbach Hoërskool Eric Louw-Gr 12
     

 Die volgende sprekers van die Noord-Wes word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019 

1. Daniël Dreyer Laerskool Proteapark-Gr 2
2. Jeanné Toxopeus Laerskool Rustenburg-Gr 3
3. Megan Janse van Rensburg Laerskoool Vastrap-Gr 4
4. Kayla Scholtz Laerskool Vryburg-Gr 5
     

Die volgende sprekers van die Noord-Kaap word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019

1. Danté Gaginaar Laerskool Staats-Gr 1
2. Devon MacKenzi Laerskool Staats-Gr 2
3. Ernesteen du Toit Laerskool Staats-Gr 3
4. Kaemé Wehr Laerskool Staats-Gr 4
5. Laurike de Wet Laerskool Staats-Gr 5
6. Danika Meyer Laerskool Staats-Gr 6
7. Alexcyn Steenkamp Laerskool Newton-Gr 7
8. Ane Claassens Hoërskool Adamantia-Gr 8
9. Lefran Smith Hoërskool Adamantia-Gr 9
10. Rita van Niekerk Diamantveld Hoërskool-Gr 10
11. Anke Brits Hoërskool Adamantia-Gr 11
12. Danté Jansen Northern Cape High-Gr 11
     

 Die volgende sprekers van die Oos-Kaap word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019

1. Georgie Strydom Laerskool Handhaaf-Gr 3
2. Jean Schultz Laerskool Handhaaf-Gr 4
3. Haylee Botha Laerskool Handhaaf-Gr 5
4. Kaylee Bradley Laerskool Handhaaf-Gr 6
5. Miencke Strydom Hoërskool McLachlan-Gr 8
6. Tanel Kruger Hoërskool Pearson-Gr 9
7. Micaela Robinson Hoërskool Pearson-Gr 11
     

Die volgende sprekers van die Gauteng-Oos word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2019 

1. CJ Engelbrecht Laeskool Kruinsig-Gr 1
2. Mari-Lize Jacobs Laerskool van Riebeeckpark Primary-Gr 2
3. Jana Marx Laerskool Kruinsig-Gr 3
4. Sebastiaan Welman Laerskool Kruinsig-Gr 4
5. Ruanco Ueckermann Laerskool Impala-Gr 5
6. Leo van Wyk Laerskool Kruinsig-Gr 6
7. Elbie Venter Laerskool Emfulenipark-Gr 7
8. Helen Peach Hoërskool Kempton Park-Gr 8
9. Alda Mostert Carpe Diem Drama School-Gr 9
10. Michaela Meiring Helpmekaar Kollege-Gr 10
11. Lyndre Kruger Helpmekaar Kollege-Gr 11
12. Dané Schutte Hoërskool Kempton Park- Gr 12

 

Back Back to top