Search    

Afrikaans Span Voorbereid

Baie geluk aan al die deelnemers van Oppie Tong Af / On The tip Of Your Tongue . Geluk aan elke afrigter wat sprekers die kans gegee het om hulle sê te sê en ‘n verskil in die sprekers se lewe gemaak het. Die woorde het behoorlik van die tonge af gerol. Die Oppie Tong Af / On The Tip of Your Tongue Finaal sal 11 en 12 Oktober 2017 plaasvind in Gauteng. Plek en Lokale sal nog bekend gemaak word.

Die volgende spanne van die Wes-Kaap word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2017

  Worcester-Noord Primêre Skool- Gr 6  
1. Alexa Viljoen  
2. Danielle du Toit  
3. Kristen Boshoff  
4. Nitida Hayes  
     
  HS Stellenberg- Gr 10
1. Lisa Volk
2. Marethe Honey
3. Liza-Marie Marais
4. Karin Wessels

 

Die volgende spanne van Mpumalanga word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2017

  Curro Nelspruit- Gr 2
1. Luhan Kruger
2. Rossouw van Wyk
3. Divan Spuyt
4. Eduard van Beek

 

Die volgende spanne van die Gauteng-Suid streek word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2017

  Laerskool Fairland- Gr 6
1. Jessica Goosen
2. Juan van der Merwe
3. Andries de Kock
4. Mia Marais
   
  Laerskool Fairland- Gr 7
1. Adam Botha
2. André van Graan
3. Marcel Steyn
4. Dené Potgieter

 

Die volgende spanne van Limpopo word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2017

  Laerskool Louis Trichardt-Gr 1
1. Lika Burger
2. Wian Joubert
3. Cara Bruce
4. Cornel Nagel
   
  Laerskool Louis Trichardt- Gr 2
1. Mienke Burger
2. Gerhard Furstenberg
3. Renette Nel
4. Karla Kotzé
   
  Laerskool Krugerpark- Gr 3
1. Nicole White
2. Carii van Rooyen
3. Bea Smit
4. Willem Neethling
   
  Laerskool Krugerpark- Gr 7
1. Aldrich Rossouw
2. Jurinda van Schalkwyk
3. Zia Boltman
4. Devon Esterhuizen

 

Die volgende spanne van die Gauteng-Noord streek word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2017 

  Laerskool Pretoria-Oos- Gr 4
1. Mia van der Merwe
2. Jean le Roux
3. Elizca Barnard
4. Jaco Buys
   
  Laerskool Constantiapark- Gr 5
1. Chani Hugo
2. Ilandi Koch
3. Janke Fourie
4. Waldo van Lingen
   
  Laerskool Wierdapark- Gr 5
1. Anroux du Plessis
2. Johanné Stander
3. Nicola Dyason
4. Stefan Bezuidenhout
   
  Laerskool Wierdapark- Gr 6
1. Anika Crafford
2. Edrich Mussman
3. Hermann Pretorius
4. Thomas Arpin
   
  Laerskool Hennopspark-Gr 6
1. André Pieters
2. Miya Wood
3. Esti Botha
4. Michaela Pankhust
   
  Laerskool Hennopspark-Gr 7  
1. Ailene Pretorius  
2. MMinette Fourie  
3. Louis Makkink  
4. Rowan Lindique  
     
  Hoërskool Waterkloof-Gr 8  
1. Nocole Maree  
2. Tuané Lindique  
3. Monique Kotze  
4. Cilliers Diedericks  
     
  AHMP-Gr 8  
1. Lindy Grobbelaar  
2. Carla Ferreira  
3. Amori Smith  
4. Nicole Sutton  
     
  Hoërskool Zwartkop-Gr 9
1. Diandra Slabbert
2. Almé Hugo
3. Henco Stoop
4. JS Kruger
   
  AHMP-Gr 9
1. Nina Day
2. Janie van der Westhuizen
3. Annemie du Plooy
4. Elke Pronk
   
  Hoërskool Zwartkop-Gr 10
1. Bianca Boshoff
2. Cherise Burger
3. Shani Loots
4. Danica Strydom
   
  Hoërskool Eldoraigne-Gr 11
1. Anneé van Staden
2. Ockie Botes
3. Danica Beeslaar
4. Ciara Buytendorp
   
  Hoërskool Bastion-Gr 12
1. Samantha Britz
2. Calene Breet
3. Michelle Basson
4. Wian Viljoen
Back Back to top