Baie geluk aan al die deelnemers van Oppie Tong Af / On The Tip Of Your Tongue . Geluk aan elke afrigter wat sprekers die kans gegee het om hulle sê te sê en ‘n verskil in die sprekers se lewe gemaak het. Die woorde het behoorlik van die tonge af gerol. Die Oppie Tong Af / On The Tip of Your Tongue Finaal sal 15 en 16 Oktober 2018 te Midstream Ridge Laerskool plaasvind.  Programme sal eers na die laaste uitdunronde uitgestuur kan word.

Die volgende sprekers van die Vrystaat word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2018

  Hoërskool Jim Fouché-Gr 12
1. Mia Kahts
2. Janine Louw
3. Christiaan Minnie
4. Luke  Nel

Die volgende sprekers van Gauteng-Noord word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2018 

  Laerskool Pretoria-Oos-Gr 5
1. Megan Johnson
2. Ané Prinsloo
3. Danya van Meyeren
4. CF McCrate
   
  Laerskool Wierdapark-Gr 6
1. Johanné Stander
2. Nicola Dyason
3. Anroux du Plessis
4. Stefan Bezuidenhout
   
  Laerskool Wierdapark-Gr 7
1. Hermann Pretorius
2. Thomas Arpin
3. Anika Crafford
4. Jayden Berry
   
  Hoërskool Waterkloof-Gr 8
1. Jana Gous
2. Inge Venter
3. Cassandra O'Reily
4. Era Botha
   
  AHMP-Gr 9
1. Amory Smith
2. Nicole Sutton
3. Lindy Grobbelaar
4. Carla Ferreira
   
  Hoërskool Zwartkop-Gr 10
1. Almé Hugo
2. Henco Stoop
3. Diandra Slabbert
4. JS Kruger
   
  Hoërskool Eldoraigne-Gr12
1. Ane Smith
2. Mine Smit
3. Ciara Buytendorp
4. Sherize van der westhuizen

 

Die volgende sprekers van Limpopo word genooi om die tonge teen mekaar te laat klap by die Oppie Tong Af Finaal 2018 

  Laerskool Louis Trichardt-Gr 5
1. Jannes van der Goot
2. Junel Joubert
3. Alexander Bogdanovik
4. Leeanne van Heerden
   
  Laerkool Louis Trichardt-Gr 7
1. Anje Swanepoel
2. Cara van der Goot
3. Mia Alberts
4. Willem Schutte
   
  Hoërskool Frans du Toit-Gr 9
1. Chene Coertzer
2. Mandie Gericke
3. Elsje janse van Rensburg
4. Christelle Visser
   
  Hoërskool Frans du Toit-Gr 10
1. Yune Porteus
2. Simone Raubenheimer
3. Chanelle Grobler
4. CornuSchoeman
   
  Hoërskool Frans du Toit-Gr 11
1. Marushke Knox
2. Abrie Bester
3. Jacques-Louis Els
4. Samantha Jack
   
   

 

Back Back to top